Produkte > PANASONIC > NC2D-DC24V
NC2D-DC24V
NC2D-DC24V Panasonic
mech_eng_nc.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 5A DPDT(25.4x11.2)mm Socket
auf Bestellung 996 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC2D-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC2D-DC24V NC2D-DC24V Hersteller : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 24VDC 5A DPDT(25.4x11.2)mm Socket
auf Bestellung 996 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
NC2D-DC24V NC2D-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works NC_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 1250VA
auf Bestellung 537 Stücke:
auf Bestellung 85 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
NC2D-DC24V NC2D-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 5A 24VDC DPDT VERTICAL PLUG-IN
auf Bestellung 64 Stücke:
NC2D-DC24V NC2D-DC24V Hersteller : PANASONIC NC_Relays.pdf Description: PANASONIC - NC2D-DC24V - RELAY, DPDT, 250VAC, 30VDC, 5A
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Quick Connect
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Nickel
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.6kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Socket
Produktpalette: NC Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC