NC2D-DC48V
NC2D-DC48V Panasonic Industrial Devices
NC_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 2 Form C 5A 250VAC 48V
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC2D-DC48V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V, Packaging: Tube, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 1250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC2D-DC48V Hersteller : Panasonic NC_Relays.pdf Power Relay 48VDC 5A DPDT(25.4x11.2)mm Socket
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
NC2D-DC48V NC2D-DC48V Hersteller : Panasonic Electric Works NC_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V
Packaging: Tube
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC