NC2EBD-DC12V
NC2EBD-DC12V Panasonic Electric Works
NC_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 1250VA
auf Bestellung 105 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC2EBD-DC12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC2EBD-DC12V Hersteller : Panasonic NC_Relays.pdf Power Relay 12VDC 5DC/3AAC DPDT(25.4x11.2x27.8)mm Socket
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
NC2EBD-DC12V NC2EBD-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 2 Form C 5A 250VAC 12VDC