Produkte > PANASONIC > NC2EBD-P-DC110V
NC2EBD-P-DC110V
NC2EBD-P-DC110V Panasonic
mech_eng_nc.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 110VDC 5DC/3AAC DPDT(25.4x11.2x27.8)mm THT
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC2EBD-P-DC110V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 11 VDC, Must Operate Voltage: 88 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC2EBD-P-DC110V NC2EBD-P-DC110V Hersteller : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 110VDC 5DC/3AAC DPDT(25.4x11.2x27.8)mm THT
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
NC2EBD-P-DC110V NC2EBD-P-DC110V Hersteller : Panasonic Electric Works NC_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.2 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 11 VDC
Must Operate Voltage: 88 VDC
Load - Max Switching: 1250VA
auf Bestellung 3 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
NC2EBD-P-DC110V Hersteller : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 2 Form C 5A 250VAC Sealed type 110VDC