NC2EBD-P-DC12V
NC2EBD-P-DC12V Panasonic Electric Works
NC_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Load - Max Switching: 1250VA
auf Bestellung 3406 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC2EBD-P-DC12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC2EBD-P-DC12V NC2EBD-P-DC12V Hersteller : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 12VDC 5DC/3AAC DPDT(25.4x11.2x27.8)mm THT
auf Bestellung 590 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
NC2EBD-P-DC12V NC2EBD-P-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 5A 12V DPDT AMB SEAL VERTICAL PCB
auf Bestellung 5 Stücke: