Produkte > PANASONIC > NC4D-DC110V
NC4D-DC110V
NC4D-DC110V Panasonic
mech_eng_nc.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 110VDC 4A 4PDT(38.1x11.2)mm Socket
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC4D-DC110V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V, Packaging: Bag, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 6.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 11 VDC, Must Operate Voltage: 88 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 1250VA.
Weitere Produktangebote NC4D-DC110V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC4D-DC110V Hersteller : Panasonic Electric Works NC_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V
Packaging: Bag
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 11 VDC
Must Operate Voltage: 88 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 1250VA
Produkt ist nicht verfügbar
NC4D-DC110V Hersteller : Panasonic Industrial Devices nc-catalog-1075971.pdf General Purpose Relays 5A 110VDC VERT PLUG RELAY POWER