NC4D-DC12V
NC4D-DC12V Panasonic Electric Works
NC_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 60 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 1250VA
auf Bestellung 573 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC4D-DC12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 60 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC4D-DC12V NC4D-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 4 Form C 5A 250VAC 12VDC
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
NC4D-DC12V NC4D-DC12V Hersteller : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 12VDC 4A 4PDT(38.1x11.2)mm Socket
auf Bestellung 34 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
NC4D-DC12V NC4D-DC12V Hersteller : PANASONIC NC_Relays.pdf Description: PANASONIC - NC4D-DC12V - Leistungsrelais, 4PDT, 12 VDC, 4 A, NC Series, Sockel, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 4A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 200ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Sockel
Produktpalette: NC Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: 4PDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 17 Stücke:
NC4D-DC12V NC_Relays.pdf
auf Bestellung 200 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar