Produkte > PANASONIC > NC4D-P-DC24V
NC4D-P-DC24V
NC4D-P-DC24V Panasonic
mech_eng_nc.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 4A 4PDT(38.1x11.2)mm THT
auf Bestellung 556 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC4D-P-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 1250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC4D-P-DC24V NC4D-P-DC24V Hersteller : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 24VDC 4A 4PDT(38.1x11.2)mm THT
auf Bestellung 417 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
auf Bestellung 417 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
NC4D-P-DC24V NC4D-P-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works NC_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 1250VA
auf Bestellung 406 Stücke:
NC4D-P-DC24V NC4D-P-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 4 Form C 5A 250VAC 24VDC
auf Bestellung 75 Stücke:
auf Bestellung 86 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 1 Stücke:
auf Bestellung 5 Stücke:
auf Bestellung 5 Stücke:
NC4D-P-DC24V NC_Relays.pdf
auf Bestellung 200 Stücke: