NC4EBD-DC24V
NC4EBD-DC24V Panasonic Electric Works
NC_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 1250VA
auf Bestellung 529 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC4EBD-DC24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC4EBD-DC24V NC4EBD-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 5A 24V 4PDT AMB SEAL VERTICAL PLUG-IN
auf Bestellung 185 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
NC4EBD-DC24V NC4EBD-DC24V Hersteller : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 24VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.9x11.2x27.8)mm Socket
auf Bestellung 23 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 10 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
NC4EBD-DC24V NC4EBD-DC24V Hersteller : PANASONIC mech_eng_nc.pdf?f_cd=300382 Description: PANASONIC - NC4EBD-DC24V - Leistungsrelais, 4PDT, 24 VDC, 2 A, NC Series, Sockel, DC
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: DC
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 800ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Sockel
Produktpalette: NC Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: 4PDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 19 Stücke: