Produkte > PANASONIC > NC4EBD-P-DC12V
NC4EBD-P-DC12V
NC4EBD-P-DC12V Panasonic
mech_eng_nc.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.9x11.2x27.8)mm THT
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC4EBD-P-DC12V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 60 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC4EBD-P-DC12V NC4EBD-P-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 5A 12V 4PDT AMB SEAL VERTICAL PCB
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
NC4EBD-P-DC12V NC4EBD-P-DC12V Hersteller : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 12VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.9x11.2x27.8)mm THT
auf Bestellung 38 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 1 Stücke:
auf Bestellung 1 Stücke:
NC4EBD-P-DC12V NC4EBD-P-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works NC_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 60 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC