Produkte > PANASONIC > NC4EBD-P-DC24V
NC4EBD-P-DC24V
NC4EBD-P-DC24V Panasonic
mech_eng_nc.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.9x11.2x27.8)mm THT
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC4EBD-P-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1250VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC4EBD-P-DC24V NC4EBD-P-DC24V Hersteller : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 24VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.9x11.2x27.8)mm THT
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
NC4EBD-P-DC24V NC4EBD-P-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works NC_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 1250VA
auf Bestellung 392 Stücke:
NC4EBD-P-DC24V NC4EBD-P-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 4 Form C 5A 250VAC Sealed type 24VDC
auf Bestellung 34 Stücke:
auf Bestellung 15 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 15 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 293 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 3 Stücke:
NC4EBD-P-DC24V NC4EBD-P-DC24V Hersteller : PANASONIC mech_eng_nc.pdf?f_cd=300382 Description: PANASONIC - NC4EBD-P-DC24V - Leistungsrelais, 4PDT, 24 VDC, 2 A, NC Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 800ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: NC Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: 4PDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1 Stücke: