NC7WZ32L8X
NC7WZ32L8X Fairchild Semiconductor
FAIRS38045-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Fairchild Semiconductor
Description: IC GATE OR 2CH 2-INP 8MICROPAK
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-UFQFN
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: OR Gate
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 1.65V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 32mA, 32mA
Number of Inputs: 2
Supplier Device Package: 8-MicroPak™
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 3.7ns @ 5V, 50pF
Part Status: Active
Number of Circuits: 2
Current - Quiescent (Max): 1 µA
auf Bestellung 625878 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1508
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC7WZ32L8X Fairchild Semiconductor
Description: IC GATE OR 2CH 2-INP 8MICROPAK, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-UFQFN, Mounting Type: Surface Mount, Logic Type: OR Gate, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 1.65V ~ 5.5V, Current - Output High, Low: 32mA, 32mA, Number of Inputs: 2, Supplier Device Package: 8-MicroPak™, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 3.7ns @ 5V, 50pF, Part Status: Active, Number of Circuits: 2, Current - Quiescent (Max): 1 µA.