Produkte > ON SEMICONDUCTOR > NCP1201D60R2G
NCP1201D60R2G
NCP1201D60R2G ON Semiconductor
ncp1201-d.pdf
Hersteller: ON Semiconductor
AC Switching Converter Controller
auf Bestellung 2494 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1441
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NCP1201D60R2G ON Semiconductor
Description: IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Duty Cycle: 83%, Frequency - Switching: 60kHz, Internal Switch(s): No, Voltage - Breakdown: 500V, Output Isolation: Isolated, Topology: Flyback, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 16V (Max), Supplier Device Package: 8-SOIC, Fault Protection: Over Load, Over Temperature, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1441
tariffCode: 85423990
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
NCP1201D60R2G Hersteller : ON Semicondu ncp1201-d.pdf 2004
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Duty Cycle: 83%
Frequency - Switching: 60kHz
Internal Switch(s): No
Voltage - Breakdown: 500V
Output Isolation: Isolated
Topology: Flyback
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 16V (Max)