Produkte > ONSEMI > NCP2860DM277R2
NCP2860DM277R2
NCP2860DM277R2 onsemi
NCP2860-_Rev12.pdf
Hersteller: onsemi
Description: IC REG LINEAR 2.77V 300MA 8-MSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 700 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.77V
Control Features: Enable, Fault Output
PSRR: 60dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 300mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
auf Bestellung 11580 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 673
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NCP2860DM277R2 onsemi
Description: IC REG LINEAR 2.77V 300MA 8-MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 700 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-MSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.77V, Control Features: Enable, Fault Output, PSRR: 60dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 300mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Soft Start.
Weitere Produktangebote NCP2860DM277R2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85423990
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
auf Bestellung 11580 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
NCP2860DM277R2 Hersteller : ON Semicondu NCP2860-_Rev12.pdf 2003
NCP2860DM277R2 NCP2860DM277R2 Hersteller : onsemi NCP2860-_Rev12.pdf Description: IC REG LINEAR 2.77V 300MA 8-MSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
PSRR: 60dB (1kHz)