Produkte > ON SEMICONDUCTOR > NCP511SN28T1G
NCP511SN28T1G
NCP511SN28T1G ON Semiconductor
ncp511-d.pdf
Hersteller: ON Semiconductor
LDO Regulator Pos 2.8V 0.15A 5-Pin TSOP T/R
auf Bestellung 57000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1246
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NCP511SN28T1G ON Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 2.8V 150MA 5TSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 40 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 5-TSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 50dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 100 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NCP511SN28T1G NCP511SN28T1G Hersteller : ON Semiconductor ncp511-d.pdf LDO Regulator Pos 2.8V 0.15A 5-Pin TSOP T/R
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1246
NCP511SN28T1G NCP511SN28T1G Hersteller : onsemi NCP511_D-1812788.pdf LDO Voltage Regulators 2.8V 150mA CMOS w/Enable
auf Bestellung 517 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
NCP511SN28T1G NCP511SN28T1G Hersteller : onsemi ncp511-d.pdf Description: IC REG LINEAR 2.8V 150MA 5TSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 40 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 5-TSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 50dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 100 µA
Mindestbestellmenge: 11
NCP511SN28T1G Hersteller : ON Semicondu ncp511-d.pdf 2005
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 50dB (1kHz)