Produkte > NKK SWITCHES > ND3FC10H-R
ND3FC10H-R
ND3FC10H-R NKK Switches
ND3surfaceMount-3.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Epoxy Sealed Terminals
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Pitch: 0.050" (1.27mm), Half
Circuit: BCD Complement
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.316" (8.03mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: Yes
Contact Material: Beryllium Copper
Part Status: Active
Number of Positions: 10
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ND3FC10H-R NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Epoxy Sealed Terminals, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Pitch: 0.050" (1.27mm), Half, Circuit: BCD Complement, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.316" (8.03mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: Yes, Contact Material: Beryllium Copper, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote ND3FC10H-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ND3FC10H-R ND3FC10H-R Hersteller : NKK Switches ND3surfaceMount-3.pdf Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Pitch: 0.050" (1.27mm), Half
Circuit: BCD Complement
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Washable: Yes
Part Status: Active
Number of Positions: 10
Produkt ist nicht verfügbar
ND3FC10H-R ND3FC10H-R Hersteller : NKK Switches ND3surfaceMount-1663410.pdf Coded Rotary Switches 10 POS COMP CODE FLUSH ACUATOR RA SMT