Produkte > NKK SWITCHES > ND3KC16H-R
ND3KC16H-R
ND3KC16H-R NKK Switches
ND3surfaceMount-3.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 0.1A 5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Epoxy Sealed Terminals
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Pitch: 0.050" (1.27mm), Half
Circuit: Hexadecimal Complement
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.316" (8.03mm)
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Contact Material: Beryllium Copper
Part Status: Active
Number of Positions: 16
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ND3KC16H-R NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 0.1A 5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Epoxy Sealed Terminals, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Pitch: 0.050" (1.27mm), Half, Circuit: Hexadecimal Complement, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.316" (8.03mm), Actuator Level: Raised, Washable: Yes, Contact Material: Beryllium Copper, Part Status: Active, Number of Positions: 16.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ND3KC16H-R ND3KC16H-R Hersteller : NKK Switches ND3surfaceMount-3.pdf Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 0.1A 5V
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Pitch: 0.050" (1.27mm), Half
Termination Style: Gull Wing
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Part Status: Active
Number of Positions: 16
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ND3KC16H-R ND3KC16H-R Hersteller : NKK Switches ND3surfaceMount-31530.pdf Coded Rotary Switches 16 POS COMP CODE SHAFT ACUATOR RA SMT