Produkte > NKK SWITCHES > ND3KR16H
ND3KR16H
ND3KR16H NKK SWITCHES
ND3series.pdf
Hersteller: NKK SWITCHES
Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; HEX/BCD; Pos: 16; angular; Rcont max: 30mΩ; ND3
Manufacturer series: ND3
Type of switch: encoding switch
Kind of encoding switch: HEX/BCD
Kind of package: in-tray
Operating temperature: -25...85°C
DC contacts rating @R: 0.1A / 5V DC
Max. contact resistance:: 30mΩ
Stable positions number: 16
Number of positions: 16
Mechanical durability: 20000 cycles
Electrical life: 20000 cycles
Min. insulation resistance: 1GΩ
Leads: for PCB
Mounting: angular
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ND3KR16H NKK SWITCHES
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 0.1A 5V, Packaging: Bulk, Features: Epoxy Sealed Terminals, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Pitch: 0.050" (1.27mm), Half, Circuit: Hexadecimal, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.316" (8.03mm), Actuator Level: Raised, Washable: Yes, Contact Material: Beryllium Copper, Part Status: Active, Number of Positions: 16.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ND3KR16H ND3KR16H Hersteller : NKK Switches ND3surfaceMount-3.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 0.1A 5V
Packaging: Bulk
Features: Epoxy Sealed Terminals
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Pitch: 0.050" (1.27mm), Half
Circuit: Hexadecimal
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.316" (8.03mm)
Part Status: Active
Number of Positions: 16
auf Bestellung 166 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
ND3KR16H ND3KR16H Hersteller : NKK Switches ND3surfaceMount-31530.pdf Coded Rotary Switches 16 Position, RA SMT Shaft Act, Coded