Produkte > PANASONIC > NF4EB-24V-A
NF4EB-24V-A
NF4EB-24V-A Panasonic
nf.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 24VDC 1A 4PDT(30.2x24.6x11.1)mm THT
Produktbewertung abgeben
Technische Details NF4EB-24V-A Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 220VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Approval Agency: CSA, UR.
Weitere Produktangebote NF4EB-24V-A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NF4EB-24V-A NF4EB-24V-A Hersteller : Panasonic Electric Works NF-Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20 mA
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 220VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
NF4EB-24V-A Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic industrial devices_ds_61014_en_nf-1196837.pdf Low Signal Relays - PCB RELAY 2A 24VDC AMB FLATPACK PCB