Technische Details NFM31PC276B0J3L Murata
Description: MURATA - NFM31PC276B0J3L - Durchführungskondensator, drei Anschlüsse, 27 µF, 6.3 V, 6 A, 1206 [Metrisch 3216], tariffCode: 85363010, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, DC-Widerstand, max.: 0.005ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Nennstrom: 6A, Dielektrikum: -, euEccn: NLR, Kapazität: 27µF, Isolationswiderstand: 20Mohm, Produktpalette: NFM Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 6.3V, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Bauform - Kondensator: 1206 [Metrisch 3216], SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||||
NFM31PC276B0J3L | Hersteller : Murata |
Cap Feed Through 27uF 6.3VDC 20% Flat 1206 85°C |
auf Bestellung 13441 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
NFM31PC276B0J3L | Hersteller : Murata Electronics |
Description: CAP FEEDTHRU 27UF 20% 6.3V 1206Packaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±20% Voltage - Rated: 6.3V Package / Case: 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Height (Max): 0.059" (1.50mm) DC Resistance (DCR) (Max): 5mOhm Part Status: Active Capacitance: 27 µF Current: 6 A Type: Feed Through |
auf Bestellung 28700 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: SMD suppression filtersDescription: Filter: anti-interference; 27uF; 5mΩ; SMD; 6.3VDC; 6A; ±20%; 1206 Manufacturer series: EMIFIL Mounting: SMD Operating temperature: -40...85°C Capacitance: 27µF Max resistance: 5mΩ Roll diameter max.: 180mm Max. operating current: 6A Operating voltage: 6.3V DC Tolerance: ±20% Case - inch: 1206 Min. insulation resistance: 20MΩ Case - mm: 3216 Type of filter: anti-interference |
Feed Through Capacitors 27 UF 6.3V |
Description: CAP FEEDTHRU 27UF 20% 6.3V 1206Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Voltage - Rated: 6.3V Package / Case: 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Height (Max): 0.059" (1.50mm) DC Resistance (DCR) (Max): 5mOhm Part Status: Active Capacitance: 27 µF Current: 6 A Type: Feed Through |
auf Bestellung 764 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Фільтр ВЧ SMD, Тип ф. = прохідний LC фільтр, Idc, A = 6, C = 27 пФ, Rdc, Ом = 0,005, Udc, В = 6,3, Габ розм, мм = 3,2 х 1,6 х 1,5, Тексп, °С = -40...+85, Тип монт. = smd,... Група товару: Індуктивності Корпус: 1206 Од. вим: штAnzahl je Verpackung: 3000 Stücke |
verfügbar 62 Stücke: |
CAP FEEDTHRU 27UF 20% 6.3V 1206 Група товару: Протизавадні фільтри Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
Filter: anti-interference; 27uF; Mounting: SMD; 1206; 6A; 6.3VDC Група товару: Протизавадні фільтри Од. вим: шт |