NK103C1R3
NK103C1R3 Amphenol Advanced Sensors
AAS-920-573E-Thermometrics-NTC-Type-NK-031918-web-1315830.pdf
Hersteller: Amphenol Advanced Sensors
NTC Thermistors Chip w SC wires 10K 25C
auf Bestellung 9401 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NK103C1R3 Amphenol Advanced Sensors
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 3977K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 155°C, B25/85: 3977K, B Value Tolerance: ±0.75%, Resistance in Ohms @ 25°C: 10k, Resistance Tolerance: ±3%, Length - Lead Wire: 1.30" (33.00mm), Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote NK103C1R3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 155°C
B25/85: 3977K
B Value Tolerance: ±0.75%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±3%
Length - Lead Wire: 1.30" (33.00mm)