Produkte > NKK SWITCHES > NR01105ANG13-2C
NR01105ANG13-2C
NR01105ANG13-2C NKK Switches
NR01%20Rotaries.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY SP5T 0.4VA 28V
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 10.80mm
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 10.50mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 28 V
Voltage Rating - DC: 28 V
auf Bestellung 510 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details NR01105ANG13-2C NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY SP5T 0.4VA 28V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 5, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 10.80mm, Actuator Type: Knob, Angle of Throw: 45°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP5T, Contact Material: Beryllium Copper, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 10.50mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 28 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote NR01105ANG13-2C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NR01105ANG13-2C NR01105ANG13-2C Hersteller : NKK Switches CN-0313_NR01_Rotaries-1663357.pdf Rotary Switches 5POS 1P 28VAC/DC RED FLNGE 45Deg NonShrt