Produkte > NKK SWITCHES > NR01105ANG13
NR01105ANG13
NR01105ANG13 NKK Switches
NR01%20Rotaries.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY SP5T 0.4VA 28V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 5
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Knob
Angle of Throw: 45°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP5T
Contact Material: Beryllium Copper
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 10.50mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 28 V
Voltage Rating - DC: 28 V
auf Bestellung 477 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NR01105ANG13 NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY SP5T 0.4VA 28V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 5, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Knob, Angle of Throw: 45°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP5T, Contact Material: Beryllium Copper, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 10.50mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 28 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote NR01105ANG13
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85365019
Schaltwinkel: 45°
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Anzahl der Schalterpositionen: 5 Position
AC-Kontaktstrom, max.: -
DC-Kontaktspannung, max.: 28V
euEccn: NLR
DC-Kontaktstrom, max.: -
Beleuchtung: Non Illuminated
AC-Kontaktspannung, max.: 28V
Produktpalette: NR01 Series
productTraceability: No
Anzahl der Pole: 1 Pole
directShipCharge: 25
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
NR01105ANG13 NR01105ANG13 Hersteller : NKK Switches NR01%20Rotaries-1130160.pdf Rotary Switches 5POS 1P NO KNOB 28VAC/DC NonShrt