Produkte > OMNION POWER™ > NSR040A0X43Z
NSR040A0X43Z
NSR040A0X43Z OmniOn Power™
NSR040A0X?TNR=Data%20Sheets%7CNSR040A0X%7CPDF
Hersteller: OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 0.6-5V 200W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: 15-SIP Module
Size / Dimension: 1.45" L x 0.42" W x 1.10" H (36.8mm x 10.7mm x 27.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.8V
Efficiency: 93.7%
Current - Output (Max): 40A
Voltage - Input (Min): 5V
Voltage - Output 1: 0.6 ~ 5V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 200 W
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NSR040A0X43Z OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 0.6-5V 200W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: 15-SIP Module, Size / Dimension: 1.45" L x 0.42" W x 1.10" H (36.8mm x 10.7mm x 27.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.8V, Efficiency: 93.7%, Current - Output (Max): 40A, Voltage - Input (Min): 5V, Voltage - Output 1: 0.6 ~ 5V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 200 W, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote NSR040A0X43Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NSR040A0X43Z NSR040A0X43Z Hersteller : OmniOn Power NSR040A0X_DS-1920160.pdf Non-Isolated DC/DC Converters 5-13.8Vin 0.6-5Vout 40A SIP