Produkte > SR PASSIVES > NTCM-10K-B4150
NTCM-10K-B4150
NTCM-10K-B4150 SR PASSIVES
NTCM-10K-B4150.pdf
Hersteller: SR PASSIVES
Category: THT measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 10kΩ; THT; 4150K; -55÷125°C; Ø3x4mm; 3.5mW; Ø: 3mm
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 10kΩ
Mounting: THT
Material constant B: 4150K
Operating temperature: -55...125°C
Sensors features: enamelled cu wire
Diameter: 3mm
Body dimensions: Ø3x4mm
Power: 3.5mW
Application: electronic thermometres; temperature measurement
auf Bestellung 12734 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 122
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NTCM-10K-B4150 SR PASSIVES
Category: THT measurement NTC thermistors, Description: NTC thermistor; 10kΩ; THT; 4150K; -55÷125°C; Ø3x4mm; 3.5mW; Ø: 3mm, Type of sensor: NTC thermistor, Resistance: 10kΩ, Mounting: THT, Material constant B: 4150K, Operating temperature: -55...125°C, Sensors features: enamelled cu wire, Diameter: 3mm, Body dimensions: Ø3x4mm, Power: 3.5mW, Application: electronic thermometres; temperature measurement.
Weitere Produktangebote NTCM-10K-B4150
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NTCM-10K-B4150
Produktcode: 108722
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : SR Passives Passive Bauelemente > Thermistoren
Beschreibung: Термістор NTC, 10 kOhm
Nennwert: 10 kOhm
Застосування: Вимірювальні
Тип: NTC
Розмір: 3x4 mm