Produkte > ONSEMI > NTD78N03-35G
NTD78N03-35G
NTD78N03-35G onsemi
ntd78n03-d.pdf
Hersteller: onsemi
Description: MOSFET N-CH 25V 11.4A/78A IPAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-251-3 Stub Leads, IPak
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 11.4A (Ta), 78A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6mOhm @ 78A, 10V
Power Dissipation (Max): 1.4W (Ta), 64W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: IPAK
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 35 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2250 pF @ 12 V
auf Bestellung 201063 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1158
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NTD78N03-35G onsemi
Description: MOSFET N-CH 25V 11.4A/78A IPAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-251-3 Stub Leads, IPak, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 11.4A (Ta), 78A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6mOhm @ 78A, 10V, Power Dissipation (Max): 1.4W (Ta), 64W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: IPAK, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 25 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 35 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2250 pF @ 12 V.
Weitere Produktangebote NTD78N03-35G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NTD78N03-35G Hersteller : 0N ntd78n03-d.pdf 0626+
auf Bestellung 696 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
NTD78N03-35G NTD78N03-35G Hersteller : onsemi ntd78n03-d.pdf Description: MOSFET N-CH 25V 11.4A/78A IPAK
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: IPAK
Vgs (Max): ±20V