Produkte > AMPHENOL NEXUS TECHNOLOGIES > NX-A10WAM-P16XBC0-0000
NX-A10WAM-P16XBC0-0000
NX-A10WAM-P16XBC0-0000 Amphenol Nexus Technologies
Amphenol_Ranger Distribution List 3-9 2.pdf
Hersteller: Amphenol Nexus Technologies
Circular Push Pull Connectors RANGER CONNECTOR
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NX-A10WAM-P16XBC0-0000 Amphenol Nexus Technologies
Description: CONN PLUG MALE 16POS SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Voltage Rating: 750V, Current Rating (Amps): 1.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 16, Orientation: A, Operating Temperature: -51°C ~ 125°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.276" (7.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Electroless Nickel, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NX-A10WAM-P16XBC0-0000 NX-A10WAM-P16XBC0-0000 Hersteller : Amphenol NEXUS Technologies Ranger%20Update%2010-31.pdf Description: CONN PLUG MALE 16POS SOLDER CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Voltage Rating: 750V
Current Rating (Amps): 1.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 16
Orientation: A
Operating Temperature: -51°C ~ 125°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.276" (7.00mm)