Produkte > AMPHENOL NEXUS TECHNOLOGIES > NX-A10YAR-P10XCD0-0000
NX-A10YAR-P10XCD0-0000
NX-A10YAR-P10XCD0-0000 Amphenol NEXUS Technologies
tmp_815618.tmp.html
Hersteller: Amphenol NEXUS Technologies
Description: CONN STRAIGHT PLUG 10 PIN SOLDER
Packaging: Bag
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Voltage Rating: 20V
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 10
Orientation: A
Operating Temperature: -51°C ~ 125°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.217" (5.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Electroless Nickel
Primary Material: Metal
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NX-A10YAR-P10XCD0-0000 Amphenol NEXUS Technologies
Description: CONN STRAIGHT PLUG 10 PIN SOLDER, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Voltage Rating: 20V, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: A, Operating Temperature: -51°C ~ 125°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.217" (5.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Electroless Nickel, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote NX-A10YAR-P10XCD0-0000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NX-A10YAR-P10XCD0-0000 NX-A10YAR-P10XCD0-0000 Hersteller : Amphenol Nexus Technologies Amphenol_04-20-2024_Ranger-Update.pdf Circular Push Pull Connectors Straight Plug, 10 Pins, 5A, 200V