NX-G80YAR-P10WCD0-000L Amphenol NEXUS Technologies
Hersteller: Amphenol NEXUS Technologies
Description: CONN REAR PANEL MOUNT RECEPTICLE
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Voltage Rating: 20V
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 10
Orientation: A
Operating Temperature: -51°C ~ 125°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.394" (10.00mm)
Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Electroless Nickel
Primary Material: Metal
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NX-G80YAR-P10WCD0-000L Amphenol NEXUS Technologies
Description: CONN REAR PANEL MOUNT RECEPTICLE, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Voltage Rating: 20V, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: A, Operating Temperature: -51°C ~ 125°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.394" (10.00mm), Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Electroless Nickel, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote NX-G80YAR-P10WCD0-000L
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| NX-G80YAR-P10WCD0-000L | Hersteller : Amphenol Nexus Technologies |
Circular Push Pull Connectors Rear Panel Mount Receptacle, 10 Pin, 5A, 200V |