Produkte > KEMET > OHD3-100B
OHD3-100B
OHD3-100B KEMET
KEM_SE0202_OHD
Hersteller: KEMET
Description: THERMOSTAT 100DEG C SPST-NC MOD
Packaging: Tray
Tolerance: ±9°F (±5°C)
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NC
Termination Style: Solder Lug
Switching Temperature: 212°F (100°C)
Reset Temperature: 194°F (90°C)
Current Rating - AC: 0.3A (100V)
Current Rating - DC: 0.3A (100V)
Switching Cycles: 100k
auf Bestellung 241 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details OHD3-100B KEMET
Description: THERMOSTAT 100DEG C SPST-NC MOD, Packaging: Tray, Tolerance: ±9°F (±5°C), Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NC, Termination Style: Solder Lug, Switching Temperature: 212°F (100°C), Reset Temperature: 194°F (90°C), Current Rating - AC: 0.3A (100V), Current Rating - DC: 0.3A (100V), Switching Cycles: 100k.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
OHD3-100B OHD3-100B Hersteller : KEMET KEM_SE0202_OHD-3316798.pdf Thermostats 100C 6W 110V Break Axial Thermal Guard