OPA170AID
OPA170AID Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fopa170
Hersteller: Texas Instruments
Op Amp Single Low Power Amplifier R-R O/P ±18V/36V 8-Pin SOIC Bulk
auf Bestellung 225 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 152
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details OPA170AID Texas Instruments
Description: IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Rail-to-Rail, Mounting Type: Surface Mount, Amplifier Type: Standard (General Purpose), Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Supply: 110µA, Slew Rate: 0.4V/µs, Gain Bandwidth Product: 1.2 MHz, Current - Input Bias: 8 pA, Voltage - Input Offset: 250 µV, Supplier Device Package: 8-SOIC, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Current - Output / Channel: 17 mA, Voltage - Supply Span (Min): 2.7 V, Voltage - Supply Span (Max): 36 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
OPA170AID OPA170AID Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fopa170 Op Amp Single Low Power Amplifier R-R O/P ±18V/36V 8-Pin SOIC Bulk
auf Bestellung 225 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 152
auf Bestellung 900 Stücke:
auf Bestellung 242 Stücke:
Mindestbestellmenge: 139
OPA170AID OPA170AID Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fopa170 Description: IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Rail-to-Rail
Mounting Type: Surface Mount
Amplifier Type: Standard (General Purpose)
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Supply: 110µA
Slew Rate: 0.4V/µs
Gain Bandwidth Product: 1.2 MHz
Current - Input Bias: 8 pA
Voltage - Input Offset: 250 µV
Supplier Device Package: 8-SOIC
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Current - Output / Channel: 17 mA
Voltage - Supply Span (Min): 2.7 V
Voltage - Supply Span (Max): 36 V
auf Bestellung 16740 Stücke:
Mindestbestellmenge: 265
OPA170AID OPA170AID Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fopa170 Precision Amplifiers 36V MICROPOWER RRO G EN PURP OP AMP A 59 A 595-OPA170AIDR
auf Bestellung 534 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Bulk
Output Type: Rail-to-Rail
Mounting Type: Surface Mount
Current - Supply: 110µA
Slew Rate: 0.4V/µs
Current - Input Bias: 8 pA
Voltage - Input Offset: 250 µV
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
auf Bestellung 306 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
auf Bestellung 242 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
OPA170AID OPA170AID Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fopa170 Category: SMD operational amplifiers
Description: IC: operational amplifier; 1.2MHz; Ch: 1; ±1.35÷18VDC,±2.7÷36VDC
Type of integrated circuit: operational amplifier
Bandwidth: 1.2MHz
Number of channels: 1
Mounting: SMT
Voltage supply range: ± 1.35...18V DC; ± 2.7...36V DC
Case: SO8
Operating temperature: -40...125°C
Slew rate: 0.4V/μs
Integrated circuit features: precision; rail-to-rail output
Quiescent current: 155µA
Input offset voltage: 2mV