Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > OPA170AIDRLT
OPA170AIDRLT
OPA170AIDRLT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fopa170
Hersteller: Texas Instruments
Op Amp Single Low Power Amplifier R-R O/P ±18V/36V 5-Pin SOT-553 T/R
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details OPA170AIDRLT Texas Instruments
Description: IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-553, Output Type: Rail-to-Rail, Mounting Type: Surface Mount, Amplifier Type: Standard (General Purpose), Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Supply: 110µA, Slew Rate: 0.4V/µs, Gain Bandwidth Product: 1.2 MHz, Current - Input Bias: 8 pA, Voltage - Input Offset: 250 µV, Supplier Device Package: SOT-5, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Current - Output / Channel: 17 mA, Voltage - Supply Span (Min): 2.7 V, Voltage - Supply Span (Max): 36 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
OPA170AIDRLT OPA170AIDRLT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fopa170 Op Amp Single Low Power Amplifier R-R O/P ±18V/36V 5-Pin SOT-553 T/R
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
OPA170AIDRLT OPA170AIDRLT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fopa170 Description: IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-553
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Supply: 110µA
Slew Rate: 0.4V/µs
Gain Bandwidth Product: 1.2 MHz
Current - Input Bias: 8 pA
Voltage - Input Offset: 250 µV
Supplier Device Package: SOT-5
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Current - Output / Channel: 17 mA
Voltage - Supply Span (Min): 2.7 V
Voltage - Supply Span (Max): 36 V
auf Bestellung 250 Stücke:
OPA170AIDRLT OPA170AIDRLT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fopa170 Precision Amplifiers 36V microPower RRO G en Purp Op Amp A 59 A 595-OPA170AIDRLR
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-553
Current - Supply: 110µA
Slew Rate: 0.4V/µs
Current - Input Bias: 8 pA
Voltage - Input Offset: 250 µV
Supplier Device Package: SOT-5
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
auf Bestellung 266 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
Produkt ist nicht verfügbar
OPA170AIDRLT Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fopa170 Category: SMD operational amplifiers
Description: IC: operational amplifier; 1.2MHz; Ch: 1; ±1.35÷18VDC,±2.7÷36VDC
Type of integrated circuit: operational amplifier
Bandwidth: 1.2MHz
Case: SOT5X3
Operating temperature: -40...125°C
Slew rate: 0.4V/μs
Integrated circuit features: low power; rail-to-rail output
Quiescent current: 155µA
Input offset voltage: 2mV