Produkte > EATON TRIPP LITE > P006-003-HG13CL
P006-003-HG13CL
P006-003-HG13CL Eaton Tripp Lite
p006003hg13cl.pdf
Hersteller: Eaton Tripp Lite
Description: CORD 16AWG NEMA5-15P - IEC320 3'
Packaging: Bulk
Features: Hospital Grade
Color: Black
Voltage Rating: 125VAC
Current Rating (Amps): 13A
Length: 3.00' (914.4mm)
Wire Gauge: 16 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 105°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: NEMA 5-15P
2nd Connector: IEC 320-C13
Approval Agency Marking: cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
auf Bestellung 549 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P006-003-HG13CL Eaton Tripp Lite
Description: CORD 16AWG NEMA5-15P - IEC320 3', Packaging: Bulk, Features: Hospital Grade, Color: Black, Voltage Rating: 125VAC, Current Rating (Amps): 13A, Length: 3.00' (914.4mm), Wire Gauge: 16 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 105°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: IEC 320-C13, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States.
Weitere Produktangebote P006-003-HG13CL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P006-003-HG13CL P006-003-HG13CL Hersteller : Tripp Lite p006003hg13cl.pdf Cable Assembly 0.91m NEMA 5-15P to C13 3 to 3 POS M-F 16AWG
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 2 Stücke:
P006-003-HG13CL P006-003-HG13CL Hersteller : Tripp Lite p006003hg13cl.pdf AC Power Leads Hosp/MedGrade Pwr Cd 13A 5-15P C13 Clr 3'