Produkte > EATON TRIPP LITE > P006-025-HG15
P006-025-HG15
P006-025-HG15 Eaton Tripp Lite
p006025hg15.pdf
Hersteller: Eaton Tripp Lite
Description: CRD 14AWG NEMA5-15P - 320C13 25'
Packaging: Bulk
Features: Hospital Grade
Color: Black
Voltage Rating: 125VAC
Current Rating (Amps): 15A
Length: 25.00' (7.62m)
Wire Gauge: 14 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: NEMA 5-15P
2nd Connector: IEC 320-C13
Approval Agency Marking: cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
Part Status: Active
auf Bestellung 1110 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P006-025-HG15 Eaton Tripp Lite
Description: CRD 14AWG NEMA5-15P - 320C13 25', Packaging: Bulk, Features: Hospital Grade, Color: Black, Voltage Rating: 125VAC, Current Rating (Amps): 15A, Length: 25.00' (7.62m), Wire Gauge: 14 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: IEC 320-C13, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote P006-025-HG15
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85444290
productTraceability: No
rohsCompliant: NA
Nennstrom: 15A
Kabellänge - Imperial: 25ft
Mantelfarbe: Black
Nennspannung: 125VAC
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: NA
directShipCharge: 25
Kabellänge - Metrisch: 7.62m
usEccn: EAR99
Steckverbinder auf Steckverbinder: NEMA 5-15P to IEC 60320 C13
Produktpalette: -
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
P006-025-HG15 P006-025-HG15 Hersteller : Tripp Lite p006025hg15-3308448.pdf AC Power Leads Hosp/MedGrade Pwr Cd 15A 5-15P C13 25'