Produkte > TRIPP LITE > P024-006-13A
P024-006-13A
P024-006-13A Tripp Lite
P02400613A-585344.pdf
Hersteller: Tripp Lite
AC Power Leads 6ft Power Extension Cord 16AWG 13A 120V 5-15R to 5-15P 6'
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P024-006-13A Tripp Lite
Description: CORD 16AWG NEMA5-15P - 5-15R 6', Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 125VAC, Current Rating (Amps): 13A, Length: 6.00' (1.83m), Wire Gauge: 16 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: NEMA 5-15R, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 125VAC
Current Rating (Amps): 13A
Length: 6.00' (1.83m)
Wire Gauge: 16 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C