Produkte > TRIPP LITE > P024-010-15D
P024-010-15D
P024-010-15D Tripp Lite
p02401015d.pdf
Hersteller: Tripp Lite
Description: POWER EXTENSION CORD, RIGHT-ANGL
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 125VAC
Current Rating (Amps): 15A
Length: 10.00' (3.05m)
Wire Gauge: 14 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: NEMA 5-15P, Right Angle
2nd Connector: NEMA 5-15R
Approval Agency Marking: cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
Part Status: Active
auf Bestellung 2636 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P024-010-15D Tripp Lite
Description: POWER EXTENSION CORD, RIGHT-ANGL, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 125VAC, Current Rating (Amps): 15A, Length: 10.00' (3.05m), Wire Gauge: 14 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA 5-15P, Right Angle, 2nd Connector: NEMA 5-15R, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.