Produkte > EATON TRIPP LITE > P024-015-13A
P024-015-13A
P024-015-13A Eaton Tripp Lite
p02401513a.pdf
Hersteller: Eaton Tripp Lite
Description: CORD 16AWG NEMA5-15P - 5-15R 15'
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 125VAC
Current Rating (Amps): 13A
Length: 15.00' (4.57m)
Wire Gauge: 16 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: NEMA 5-15P
2nd Connector: NEMA 5-15R
Approval Agency Marking: cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
Part Status: Active
auf Bestellung 181 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P024-015-13A Eaton Tripp Lite
Description: CORD 16AWG NEMA5-15P - 5-15R 15', Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 125VAC, Current Rating (Amps): 13A, Length: 15.00' (4.57m), Wire Gauge: 16 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: NEMA 5-15R, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P024-015-13A P024-015-13A Hersteller : Tripp Lite p02401513a-3307913.pdf AC Power Leads Std Power Cord 5- 15P 5-15R 13A 15'