Produkte > EATON TRIPP LITE > P024-015-GY-HG
P024-015-GY-HG
P024-015-GY-HG Eaton Tripp Lite
p024015gyhg.pdf
Hersteller: Eaton Tripp Lite
Description: HOSPITAL-GRADE POWER EXTENSION C
Packaging: Bulk
Features: Hospital Grade
Color: Gray
Voltage Rating: 125VAC
Current Rating (Amps): 15A
Length: 15.00' (4.57m)
Wire Gauge: 14 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: NEMA 5-15P
2nd Connector: NEMA 5-15R
Approval Agency Marking: cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
Part Status: Active
auf Bestellung 468 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P024-015-GY-HG Eaton Tripp Lite
Description: HOSPITAL-GRADE POWER EXTENSION C, Packaging: Bulk, Features: Hospital Grade, Color: Gray, Voltage Rating: 125VAC, Current Rating (Amps): 15A, Length: 15.00' (4.57m), Wire Gauge: 14 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: NEMA 5-15R, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.