Produkte > TRIPP LITE > P024-025-13A
P024-025-13A
P024-025-13A Tripp Lite
p02402513a.pdf
Hersteller: Tripp Lite
AC Power Leads Std Power Cord 5 15P 5-15R 13A 25'
auf Bestellung 76 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P024-025-13A Tripp Lite
Description: CORD 16AWG NEMA5-15P - 5-15R 25', Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 125VAC, Current Rating (Amps): 13A, Length: 25.00' (7.62m), Wire Gauge: 16 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: NEMA 5-15R, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote P024-025-13A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 125VAC
Current Rating (Amps): 13A
Length: 25.00' (7.62m)
Wire Gauge: 16 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C