P02CF0R5B5ST
P02CF0R5B5ST Knowles Dielectric Labs
Milli-Cap%C2%AE
Hersteller: Knowles Dielectric Labs
Description: CAP CER 0.5PF 50V CF 0502 EPOXY
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Epoxy Mountable
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0502 (1406 Metric)
Temperature Coefficient: CF
Size / Dimension: 0.054" L x 0.020" W (1.37mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Capacitance: 0.5 pF
auf Bestellung 487 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P02CF0R5B5ST Knowles Dielectric Labs
Description: CAP CER 0.5PF 50V CF 0502 EPOXY, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Epoxy Mountable, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0502 (1406 Metric), Temperature Coefficient: CF, Size / Dimension: 0.054" L x 0.020" W (1.37mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Capacitance: 0.5 pF.
Weitere Produktangebote P02CF0R5B5ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P02CF0R5B5ST P02CF0R5B5ST Hersteller : Knowles Dielectric Labs Milli-Cap%C2%AE Description: CAP CER 0.5PF 50V CF 0502 EPOXY
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1pF
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: CF
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.5 pF
Produkt ist nicht verfügbar
P02CF0R5B5ST P02CF0R5B5ST Hersteller : Knowles Dielectric Labs knowles_07212017_Milli.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.5pF 0502 Milli-Cap