Produkte > EATON TRIPP LITE > P040-012-P30
P040-012-P30
P040-012-P30 Eaton Tripp Lite
p040012p30.pdf
Hersteller: Eaton Tripp Lite
Description: CORD 12AWG NEMA L6-30P - C19 12'
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 100 ~ 250VAC
Current Rating (Amps): 20A
Length: 12.00' (3.66m)
Wire Gauge: 12 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: NEMA L6-30P
2nd Connector: IEC 320-C19
Approval Agency Marking: cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
auf Bestellung 38 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P040-012-P30 Eaton Tripp Lite
Description: CORD 12AWG NEMA L6-30P - C19 12', Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 100 ~ 250VAC, Current Rating (Amps): 20A, Length: 12.00' (3.66m), Wire Gauge: 12 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA L6-30P, 2nd Connector: IEC 320-C19, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States.
Weitere Produktangebote P040-012-P30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P040-012-P30 P040-012-P30 Hersteller : EATON TRIPP LITE 2355162.pdf Description: EATON TRIPP LITE - P040-012-P30 - PWR CORD, IEC C19/NEMA L6-30P, 12FT, 20A
tariffCode: 85444290
productTraceability: No
rohsCompliant: NA
Nennstrom: 20A
Kabellänge - Imperial: 12ft
Mantelfarbe: Black
Nennspannung: 250VAC