Produkte > VISHAY > P16FNM104MARSD
P16FNM104MARSD
P16FNM104MARSD Vishay
Hersteller: Vishay
Potentiometers P16F NM 100Kohms 20% A BO e3 RSD
auf Bestellung 40 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P16FNM104MARSD Vishay
Description: P16F NM 100K 20% A BO E3 RSD, Packaging: Box, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±20%, Features: Sealed, Temperature Coefficient: ±150ppm/°C, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: M10 x 0.75, Actuator Length: 0.709" (18.00mm), Actuator Type: Knob, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.866" (22.00mm), Resistive Material: Cermet, Taper: Linear, Rotation: 300°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P16FNM104MARSD P16FNM104MARSD Hersteller : Vishay Sfernice Description: P16F NM 100K 20% A BO E3 RSD
Packaging: Box
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±20%
Features: Sealed
Temperature Coefficient: ±150ppm/°C
Bushing Thread: M10 x 0.75
Actuator Length: 0.709" (18.00mm)
Actuator Type: Knob
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.866" (22.00mm)