Produkte > APEM INC. > P36803L254
P36803L254 APEM Inc.
index.php?controller=attachment&id_attachment=848
Hersteller: APEM Inc.
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 100MA 24V
Packaging: Tube
Features: Sealed - Flux Protection
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: Hexadecimal
Operating Temperature: -50°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.291" (7.39mm)
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Contact Material: Phosphor Bronze
Number of Positions: 16
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P36803L254 APEM Inc.
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 100MA 24V, Packaging: Tube, Features: Sealed - Flux Protection, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 24VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: Hexadecimal, Operating Temperature: -50°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.291" (7.39mm), Actuator Level: Raised, Washable: Yes, Contact Material: Phosphor Bronze, Number of Positions: 16.
Weitere Produktangebote P36803L254
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P36803L254 Hersteller : Apem PCB_serie_P36-1511738.pdf Coded Rotary Switches 16POS 0.1A 24VDC