Produkte > PTR HARTMANN > P36THR101L254
P36THR101L254
P36THR101L254 PTR HARTMANN
P36THR101L254H.PDF
Hersteller: PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; P36
Body dimensions: 7.7x7.4x2.7mm
Terminal pitch: 2.54mm
Operating temperature: -50...125°C
Mounting: THT
Kind of encoding switch: DEC/BCD
Type of switch: encoding switch
Manufacturer series: P36
Switches features: without knob
DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC
Max. contact resistance:: 80mΩ
Stable positions number: 10
Number of positions: 10
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Leads: angled; for PCB
auf Bestellung 269 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P36THR101L254 PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; P36, Body dimensions: 7.7x7.4x2.7mm, Terminal pitch: 2.54mm, Operating temperature: -50...125°C, Mounting: THT, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Manufacturer series: P36, Switches features: without knob, DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC, Max. contact resistance:: 80mΩ, Stable positions number: 10, Number of positions: 10, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Leads: angled; for PCB.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P36THR101L254 P36THR101L254 Hersteller : Hartmann Codier GmbH ptr_hartmann_p36thr_1_01_l254_-.pdf Switch DIP N.O./N.C. SP10T 10 Flush Screwdriver 0.1A 42VAC 42VDC PC Pins 25000Cycles 2.54mm Thru-Hole Tube
auf Bestellung 1578 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22