Produkte > PTR HARTMANN > P36THR103L254
P36THR103L254
P36THR103L254 PTR HARTMANN
P36THR103L254H.PDF
Hersteller: PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; HEX/BCD; Pos: 16; THT; Rcont max: 80mΩ; P36
Manufacturer series: P36
Type of switch: encoding switch
Kind of encoding switch: HEX/BCD
Switches features: without knob
Operating temperature: -50...125°C
DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 7.7x7.4x2.7mm
Max. contact resistance:: 80mΩ
Stable positions number: 16
Number of positions: 16
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Leads: angled; for PCB
Mounting: THT
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P36THR103L254 PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; HEX/BCD; Pos: 16; THT; Rcont max: 80mΩ; P36, Manufacturer series: P36, Type of switch: encoding switch, Kind of encoding switch: HEX/BCD, Switches features: without knob, Operating temperature: -50...125°C, DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 7.7x7.4x2.7mm, Max. contact resistance:: 80mΩ, Stable positions number: 16, Number of positions: 16, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Leads: angled; for PCB, Mounting: THT.