P42CG1R5C5ST
P42CG1R5C5ST Knowles Dielectric Labs
Milli-Cap%C2%AE
Hersteller: Knowles Dielectric Labs
Description: BROADBAND CAPACITOR, 1.5 PF, 040
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.038" L x 0.020" W (0.97mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Capacitance: 1.5 pF
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P42CG1R5C5ST Knowles Dielectric Labs
Description: BROADBAND CAPACITOR, 1.5 PF, 040, Tolerance: ±0.25pF, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.038" L x 0.020" W (0.97mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Capacitance: 1.5 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P42CG1R5C5ST P42CG1R5C5ST Hersteller : Knowles Dielectric Labs Milli-Cap%C2%AE Description: BROADBAND CAPACITOR, 1.5 PF, 040
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 1.5 pF
auf Bestellung 257 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
P42CG1R5C5ST P42CG1R5C5ST Hersteller : Knowles Dielectric Labs knowles_07212017_Milli.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1.5pF 0402 Milli-Cap BB Block