P42NR2R0K5ST
P42NR2R0K5ST Knowles Dielectric Labs
Milli-Cap%C2%AE
Hersteller: Knowles Dielectric Labs
Description: BROADBAND CAPACITOR, 2 PF, 0402,
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Epoxy Mountable
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: N1500
Size / Dimension: 0.038" L x 0.020" W (0.97mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.024" (0.60mm)
Capacitance: 2 pF
auf Bestellung 400 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P42NR2R0K5ST Knowles Dielectric Labs
Description: BROADBAND CAPACITOR, 2 PF, 0402,, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Epoxy Mountable, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: N1500, Size / Dimension: 0.038" L x 0.020" W (0.97mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.024" (0.60mm), Capacitance: 2 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P42NR2R0K5ST P42NR2R0K5ST Hersteller : Knowles Dielectric Labs Milli-Cap%C2%AE Description: BROADBAND CAPACITOR, 2 PF, 0402,
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: N1500
Applications: General Purpose
Capacitance: 2 pF
auf Bestellung 470 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
P42NR2R0K5ST P42NR2R0K5ST Hersteller : Knowles Dielectric Labs knowles_07212017_Milli.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2pF 0402 Milli-Cap BB Block