P42NR3R0K5ST
P42NR3R0K5ST Knowles Dielectric Labs
Hersteller: Knowles Dielectric Labs
Description: CAPACITOR, SMT, 0402, 3 PF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.038" L x 0.020" W (0.97mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.024" (0.60mm)
Capacitance: 3 pF
auf Bestellung 2000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P42NR3R0K5ST Knowles Dielectric Labs
Description: CAPACITOR, SMT, 0402, 3 PF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.038" L x 0.020" W (0.97mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.024" (0.60mm), Capacitance: 3 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P42NR3R0K5ST P42NR3R0K5ST Hersteller : Knowles Dielectric Labs knowles_07212017_Milli.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 3pF 0402 Milli-Cap BB Block
auf Bestellung 230 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
P42NR3R0K5ST P42NR3R0K5ST Hersteller : Knowles Dielectric Labs Description: CAPACITOR, SMT, 0402, 3 PF
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 3 pF