P4SMA13AH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 11.1VWM 18.2V DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 23A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 11.1V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 12.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 18.2V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMA13AH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 11.1VWM 18.2V DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 23A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 11.1V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 12.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 18.2V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P4SMA13AH
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
P4SMA13A-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 13V 400W UniDir |
Produkt ist nicht verfügbar |
P4SMA13AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Suppressors / TVS Diodes 400W, 13V, 5%, Unidirectional, TVS |