P4SMA160CA TR13 Central Semiconductor Corp
P4SMA_DS.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC SMA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V
Supplier Device Package: SMA
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMA160CA TR13 Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V, Supplier Device Package: SMA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 178V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote P4SMA160CA TR13
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 136V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 152V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 219V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMA160CA/TR13 P4SMA160CA/TR13 Hersteller : Yageo p4sma_1.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes P4SMA, DO214AC, 136V, 219V, Reel 13"